Rozvod není tabu

Cesta bez návratu. Ztráta jistoty. Ale třeba také osvobození. Rozvod může mít řadu aspektů. Povídková kniha přináší literárně-výtvarný pohled na rozpadající se vztahy, vyzývá k zamyšlení a poukazuje na problematiku, o které se mluví jen málo.

Co v knize najdete?

Každá povídka patří jednomu spisovateli, doprovází ji jeden výtvarník a je zakončena odborným vyjádřením profesora Radka Ptáčka s citlivým a přátelským doporučením rodičů, jak s danou situací a psychikou dítěte naložit. Vznikla tak unikátní literárně-výtvarná kompilace, otevírající diskusi o rodinných vztazích, které se rozpadají. Nebo lépe řečeno jen transformují do jiné podoby.

Koupit

Autoři povídek, výtvarníci a ilustrátoři

(v abecedním pořadí)

Ondřej
Buddeus
spisovatel
Pavel
Bušta
spisovatel
Petra
Dvořáková
spisovatelka
Ivana
Lomová
výtvarnice
foto: Jan Slavík
Agnieszka
Pátá-Oldak
scénografka, výtvarnice
Martin
Salajka
výtvarník
Tereza
Semotamová
spisovatelka
foto: Richard Klíčník
Jana
Šindelová
výtvarnice
Adéla
Součková
výtvarnice
Petra
Soukupová
spisovatelka
Jarmila
Štuková
fotografka
Michal
Sýkora
spisovatel
Petr
Veselý
výtvarník

Recenze

Knihu bych doporučila všem bez rozdílu pohlaví a věku. Dotkne se každého a může pomoci při tápání v této oblasti. Zároveň poslouží jako prevence nebo odstrašující příklad a varování, kam až to vše může bez komunikace a kompromisů zajít.

Popravdě jsem nečekala, že se mnou počin bude takto rezonovat, jelikož sama děti zatím nemám. Čtení mě však velmi dojalo, objevila jsem pár nových autorů, nejvíce se mi do srdce zaryla Divoká kachna od Michala Sýkory, určitě se porozhlédnu po jeho další tvorbě.

Linda Dobřická

90 %

18. 7. 2022

zdroj